صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

تشخیص درد مربوط به مینیسک زانو

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۳ دی ۱۳۹۷ , ۲۱:۰۰ | 521 بازديد |  0
ورزش برای پارگی مینیسک زانو عوارض جراحی مینیسک زانو درمان مینیسک زانو تبریزیان بهترین ورزش برای مینیسک زانو عکس مینیسک زانو عکس پارگی تشخیص مربوط مینیسک زانو

مینیسک زانو در واقع نوعی عضو حساس در بدن است که وظیفه ی حفظ سلامتی زانو و عملکرد آن را برعهده دارد ، روش های بسیاری برای درمان آن وجود دارد که می توان از آنها استفاده نمود. پاره شدن مینیسک زانو خود نیز از اتفاقات بسیار مهمی است که می تواند بر روی عملکرد زانو تأثیر مثبت یا منفی خود را برجای بگذارد. در بسیاری از موارد تشخیص دادن مینیسک زانو کار ساده ای خواهد بود و پزشکی که در این کار تجربه کافی داشته باشد می تواند آن را تشخیص دهد.

آیا از عملکرد مینیسک زانو باخبر هستید؟

در حقیقت شاید بسیاری از ما با این عضو حساس از بدن آشنا نیستیم و عملکرد مربوط به آن را نمی دانیم اما در واقع باید به این موضوع توجه نماییم که مینیسک وظیفه دارد تا اعمال مربوط به استخوان ها را نیز تسهیل نماید. در واقع باید به این موضوع توجه نمود که چرا برخی زانو درد می گیرند. نوعی غضروف مابین زانوی ما قرار دارد تا بتواند راحتی حرکت بیت استخوانی که در ساق وجود دارد و همچنین ران را پدید آورد. در صورتی که این  غضروف دچار تغییر شکل شود می توان به آسانی آن را تشخیص داد.

در صورتی که مینیسک تغییرشکل دهد یا پاره شود فضایی که به وجود می آید می تواند عاملی برای درد باشد زیرا در این صورت مفصل موجود نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته و درد زیادی را به خود جذب می نماید. مینیسک هایی که شما می توانید آنها را مشاهده کنید در واقع در دو نوع اصلی طبقه بندی می شوند . یک سری از آنها را مینیسک داخلی و دیگری را مینیسک خارجی می نامیم. در صورتی که بخواهید آنها را تشخیص دهید باید به دنبال یک غضروف به حالت سی در زبان انگلیسی باشید.   تنها زمانی که این عضو دچار آسیب شود در واقع با اهمیت حضور آن آشنا خواهید شد. در افرادی که دارای وزن بالایی هستند نقشی حیاتی را برای حفظ زانو ایفا می کند.

علت پاره شدن مینیسک

پاره شدن می تواند دلایل بسیاری را به دنبال داشته باشد اما از بین آنها باید به دنبال شایع ترین ها باشیم و در واقع از آنها دوری کنیم تا بتوانیم به سرعت سلامتی را به دست آوریم. یکی از راه حل ها این است که شما از انجام ورزش های سنگین در ارتباط با زانوهای خود جدا خودداری کنید بخصوص اگر می دانید که بدن شما شرایط خوبی برای چنین ورزش هایی را ندارد. علاوه بر آن اگر در تصادفات با ضربه های شدیدی به این بخش از زانو مواجه شوید احتمال پاره شدن آن دور از انتظار نخواهد بود.

 

علائم مربوط به مینیسک زانو

در واقع این شرایط یعنی نوعی آسیب که در اغلب موارد هم آسیب دیدن باید با دردهایی همراه شود. در ابتدا درد در هر نقطه از زانوی خود را جدی بگیرید. درد نوعی علامت هشدار دهنده به شمار می رود ، در صورتی که این هشدار در بدن ما نباشد شاید از رخداد بسیاری از بیماری ها بی خبر باشیم. در مرحله ی بعدی احتمال متورم شدن همان قسمت از زانو که معمولا به صورت متورم شدن مفصل نیز دیده می شود وجود دارد. شما با چنین دردها و محدودیتی نمی توانید به آسانی زانوی خود را تغییرجهت دهید.

درمان

روش های درمانی بر اساس این که درد شما به چه علتی ایجاد می شود می تواند متنوع باشد. معمولا دردهای اولیه را با درمان های دارویی اولیه و ساده نیز می توان از بین برد. این درمان های تسکین دهنده شامل استفاده از قرص هایی نظیر کاهش دهنده های التهاب خواهد بود. اگر این دردها برطرف نشوند با جراحی می توان به صورت کامل به آن پایان داد. احتمال این که در مرحله بعدی به شما کورتون تزریق شود وجود دارد. در نهایت برای بازگرداندن سلامتی زانوها و تنوع حرکتی به آنها نیاز دارید تا چند جلسه ای از فیزیوتراپی بهره ببرید تا عصب ها و حرکات و محدوده ی حرکتی را افزایش دهید. برای آنکه بتوان منشأ اصلی درد را دب دن پیدا کرد توصیه می شود تا از یکی از تست های تشخیصی بسیار خوب همانند MRI استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید