صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  
پیشنهاد سردبیر

تأثیرات وای فای بر روی سلامت فردی

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ , ۱۹:۴۸ | 932 بازديد |  0
کاکتوس و امواج وای فای مضرات وای فای در بارداری امواج وای فای چیست فواید وای فای جلوگیری از خطرات وای فای چگونه از خطرات وای فای در امان بمانی تأثیرات سلامت فردی

وای فای یکی از تکنولوژی های نوین است که می تواند شرایط را برای استفاده از اینترنت به مراتب بهتر و راحت تر نماید. شما می توانید از هر جایی از خانه و حتی بیرون از منزل خود این اینترنت بدون سیم را در دسترس داشته باشید و از آن استفاده نمایید. اما تحقیقات انجام شده در خصوص این امواج متساعد در فضای خانه واقعیتی مهم را بازگو می کند ، در این واقعیت شما با تأثیرات وای فای بر روی سلامت فردی آشنا خواهید شد ، شاید تمامی این علائم را داشته باشید اما از منشأ واقعی آنها بی خبر باشید.

وای فای نه تنها برای جنین در داخل رحم ، بلکه برای کودکان و بزرگسالان نیز مضر است. تصور کنید ، امواجی بسیار خطناک از صبح تا شب در اطراف شما وجود دارد. هرچه این امواج به شما نزدیک باشند خطرات بیشتری به همراه خواهند داشت. برخی از افراد برای بالاتر بودن میزان آنتن دهی معمولا به مودم نزدیک می شوند معمولا این خود بر سختی شرایط می افزاید. هر فردی که گوشی و یا تبلت به دست دارد و وای فای او روشن است قطعا از این امواج مخرب در امان نخواهد بود.

 از تأثیرات مخرب وای فای بر روی سلامت تغییر بر روی عملکرد مغزی ما می باشد. مغز یکی از حساس ترین نواحی بدن نسبت به امواج وای فای است. معمولا برخی از مواقع شما به شدت خسته هستید ، علت این سختگی را نمی دانید. هر فعالیتی می کنید خستگی شما از بین  نمی رود. یک هفته از زندگی خود را بدون روشن ماندن وای فای سپری کنید ، قطعا تفاوت را احساس خواهید کرد. بی خوابی های پی در پی خود را جدی بگیرید. کودکان به شدت تحت تأثیر این امواج قرار دارند و ممکن است که اثرات آنها با علائم بیشتری همراه باشد.

وای فای در منزل شما در حال کار است ، شما گوشی به دست هستید ، به صفحات گوشی خود نگاه می کنید ، پیام های مختلف را بررسی می کنید و دائما به گوشی نگاه می کنید. خوابی عجیب به سراغ شما می آید. چشم درد و سردرد کم کم بر شما غلبه می کند ، به ناچار مجبور هستید تا گوشی را کنار بگذارید و وای فای را خاموش نموده و برای خواب آماده شوید. زمانی که به تختخواب خود می روید تمامی آن اثرات از بین می رود ، شما بی خواب می شوید. علت این اتفاق حضور امواج وای فای در اطراف شما است. برای خوبا بهتر نیاز است تا وای فای در حالت خاموش باشد و همچنین گوشی را از بالای سر خود دور کنید.

تأثیر امواج وای فای بر روی رشد کودکان شما بسیار مهم است. کودک در سنینی قرار دارد که نیاز دارد تا از هر نظر شرایط ایده آلی داشته باشد. ممکن است شما غذای خوب و شرایط خوبی را برای خواب و تغذیه ی او فراهم کنید اما باز هم رشد او به خوبی پیشرفت نکرده باشد. حضور وای فای در خانه یکی از دلایل آن است. برای رشد بهتر موها ، پوست ، مغز و همچنین قد و ترشح هورمون رشد بیشتر نبود امواج وای فای می تواند مؤثر واقع شود. استفاده از تبلت را برای کودک خود زمان بندی کنید تا بیشتر از زمان تعیین شده به آن دسترسی نداشته باشد.

از دیگر تأثیرات امواج وای فای بر روی سیستم باروری زنان و مردان است. هم زن و هم مرد با قرار گرفتن در معرض امواج این سیستم در باروری خود اختلالاتی را تجربه خواهند کرد. معمولا رشد جنین در خانم ها به شدت تحت تأثیر قرار دارد ، حتی ممکن است که با وجود علائم بارداری ، هیچ جنینی در حال رشد نباشد. میزان تولید اسپرم و کیفیت اسپرم های تولید شده در مردان نیز بر اثر این امواج کاهش می یابد و از کیفیت لازم برای بارورساختن تخمک برخوردار نیست.

 از جمله راه ها برای کاهش تأثیرات وای فای بر روی زندگی ما دوری از آن است. هر زمان از روز که به این سیستم نیاز دارید از آن استفاده کنید و سپس وای فای را خاموش کنید. به مراتب خاموش کردن آن بهتر از روشن ماندن است. علاوه بر آن از وسایل همچون لپ تاپ ، موبایل  و . . . کمتر استفاده کنید. از روشن ماندن همیشگی آنها خودداری کنید ، اغلب چنین شرایط برای کارهای شرکتی وجود دارد که سیستم ها و وای فای به صورت دائمی روشن است. بنابراین سعی کنید تا در فاصله ای دور از مودم قرار داشته باشید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید